Makijaż permanentny – prawdy i mity

Jak każda forma (nieco) trwalszej ingerencji w urodę makijaż permanentny może budzić pewne kontrowersje. W związku z tym, narosło wokół tej metody wiele mitów. Poniżej prezentujemy listę kłamstw, półprawd, i prawd na temat makijażu permanentnego. Mamy nadzieję, iż pomoże to nieco załagodzić wizerunek tego zabiegu. W końcu…nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Kłamstwa:
•    Makijaż permanentny jest zabiegiem długotrwałym. – Wcale nie. Przede wszystkim – nie jest on wykonywany podczas jednej wizyty. Poza tym – za pomocą profesjonalnego sprzętu można pomalować oczy, usta i brwi podczas zaledwie godziny.
•    Barwniki, którymi wykonuje się makijaż permanentny silnie uczulają. – Zupełna nieprawda. W większości to barwniki pochodzenia naturalnego.
•    Makijaż permanentny wygląda nienaturalnie. – Wręcz przeciwnie – to metoda podkreślająca urodę, a nie wykonywanie maski.
•    Makijaż trwały zastępuje makijaż wykonany kosmetykami. – Niestety – nadal „trzeba” używać podkładu, pudru, różu, błyszczyka czy tuszu do rzęs. Makijaż permanentny jest nam w stanie zapewnić jedynie kolor na ustach, kreski na powiekach i podkreślone brwi. Reszta we własnym zakresie…(a zatem oszczędność kosmetyków jest pozorna).
•    Gdy dojdzie do pomyłki podczas zabiegu poprawki są niemożliwe. – Ależ skąd! Od tego są właśnie druga i trzecia wizyta w gabinecie, po upływie kilku tygodni, aby dokonać korekt. Błędy zawsze można naprawić. A korekty wliczone są w cenę zabiegu.
Półprawdy:
•    Makijaż permanentny nie jest dla każdego. Cóż, z pewnością istnieją pewne przeciwwskazania, jak ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, nadwrażliwość na ból, aktywna opryszczka ,infekcje, czy nowotwory.
•    Nie trzeba się do zabiegu specjalnie przygotowywać. Teoretycznie nie, ale konieczne jest zachowanie pewnych procedur przy zabiegach ust – 3 dni przed, oraz 3 dni po dokonanej korekcie należy przyjmować lek przeciw opryszczce (przepisany przez lekarza).
•    Po zabiegu mogą  pozostać blizny.  Owszem, ale tylko po nieumiejętnie wykonanym zabiegu, jeżeli uszkodzona zostaje skóra właściwa i pojawia się stan zapalny. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego gabinetu.

Prawdy:
•    Makijaż permanentny jest metodą kosztowną. Tak. Jego koszty ponadto są co jakiś czas zwiększane, bowiem po roku, dwóch – wymaga odświeżenia. Dla przykładu – makijaż ust, z wypełnieniem kosztuje około 1000 złotych, natomiast sam kontur – około 600 złotych. Dodatkowo właściwej jakości barwniki nie są tanie, dlatego nie warto szukać tzw. „ofert promocyjnych”.
•    Podczas zabiegu może dojść do zarażenia wirusami. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego gabinetu.
•    Makijaż permanentny może pomóc w poprawieniu niedoskonałości urody. Jak najbardziej – nieznaczne korekty są możliwe. Należy jednak pamiętać iż efekt utrzymuje się do 5 lat maksymalnie.
•    Zabieg nie należy do bezbolesnych. Niestety. Nakłuwanie skóry igłą (nawet przy miejscowym znieczuleniu) do przyjemnych nie należy.
•    Po zabiegu skóra pozostaje opuchnięta. Owszem, na szczęście opuchlizna i podrażnienia nie utrzymują się długo. Po około tygodniu skóra powraca do równowagi.
•    Makijaż permanentny z czasem zaczyna blednąć. Dzieje się tak, gdyż naskórek cały ulega mechanicznym złuszczeniom. Dlatego trzeba co jakiś czas robić korektę – dzięki temu makijaż zanika wolniej i bardziej równomiernie.
Bardzo ważna jest również możliwość konsultacji, którą daje każde studio makijażu. Dzięki takiej rozmowie możemy zweryfikować nasze oczekiwania z przewidywanym efektem zabiegu, wykonać symulację oraz ostatecznie zadecydować, czy taka forma upiększenia jest dla nas interesująca.

Makijaż permanentny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *