Makijaż permanentny

Ciągły pośpiech, zabieganie, prowadzenie intensywnego życia, tak zawodowego jak i towarzyskiego powodują, że poszukujemy uproszczeń. Dzieje się tak również w dziedzinie dbania o urodę. Stąd- dużą popularnością cieszą się kosmetyki typu 2, 3…a nawet 8 w 1, stąd – zainteresowanie budzą błyskawiczne korekty kosmetyczne wykonywane bez skalpela i bez rekonwalescencji.
Również na co dzień chcemy jak najwięcej czasu na pielęgnacji zaoszczędzić, nie tracąc przy tym na urodzie. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być wykonanie makijażu permanentnego.
Metoda ta wcale nie jest nowa. Źródła historyczne dowodzą, że już w starożytnych Chinach wykonywano tego typu zabiegi, polegające na nakłuwaniu specjalnymi( wykonanymi m.in. z włókien bambusa) narzędziami naskórka i wprowadzaniu pod skórę barwników.

Co ciekawe – współcześnie w czasie wykonywania stałego makijażu również w warstwę podskórną wprowadzane są barwniki. Jednakże wraz z rozwojem kosmetologii zabieg ten stał się niemal całkowicie bezpieczny, i prawie bezbolesny. Wykonuje się go za pomocą jałowych przyrządów, a dostępnych kolorów czy wzorów jest znacznie więcej.
W jakim celu można stosować makijaż permanentny? Poza oczywistym powodem, jakim jest komfort na co dzień (barwniki są bowiem widoczne od 3 do 5 lat) – istnieje jeszcze szereg innych. Dobrze wykonanym makijażem permanentnym można skutecznie zamaskować niedostatki urody – podnieść optycznie opadające powieki, zrekonstruować (zagęścić) rzadkie brwi, złagodzić wyraz twarzy, powiększyć usta, zmienić wyraz oczu etc… Ważne jest również to, iż efekt nie będzie groteskowy czy wulgarny.
Makijaż permanentny jest wykonywany barwnikami pochodzenia naturalnego, bez alergenów czy substancji toksycznych. Oprócz tego są one zbliżone do naturalnego kolorytu. Ponad to nie trzeba się obawiać, iż z biegiem lat barwniki ulegną rozmazaniu – nic takiego się nie dzieje. Makijaż po prostu równomiernie zanika.
Sam zabieg nie należy do szczególnie skomplikowanych czy bolesnych. Mogą wystąpić bezpośrednio po nim drobne podrażnienia, zaczerwienienia czy obrzęki, jednak to stany przemijające.  Należy jednak pamiętać, iż w dniach po zabiegu makijaż jest dużo mocniejszy – dopiero po około tygodniu złuszcza się i przybiera naturalny wygląd (blednąc niemal o połowę).
Poza tym trzeba się liczyć z koniecznością drobnych korekt – pierwsze mogą jednak nastąpić dopiero miesiąc po zabiegu. W większości studiów kosmetycznych te poprawki są oczywiście wliczone w cenę zabiegu.
Koszt makijażu permanentnego zależy od tego, na jakim obszarze chce się go wykonać.
Malunek brwi kosztuje 600 – 800 złotych, zaś odświeżenia zabiegu wykonywane po roku – mieszczą się w granicach 400 złotych). Kreski na powiekach to koszt rzędu od 200 – 650 złotych, z kolei kontur ust – 600 złotych, ale już ich całe wypełnienie – około 1000 złotych. Widać zatem, iż nie jest to zabieg tani. Z drugiej strony – warto porównać ten wydatek z sumami, jakie rocznie wydajemy na kosmetyki kolorowe.

Makijaż permanentny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *