Powiększanie i modelowanie ust

Wiele jest atrybutów kobiecości – takich, dzięki którym nawet w wyciągniętym swetrze i podartych jeansach możemy poczuć się ponętnymi  istotami. Jednym z takich wyznaczników są pełne, kształtne i gładkie usta. Aż chce się je podkreślać za pomocą kosmetyków. Choć – bez makijażu nie tracą nic ze swego piękna.
Niestety – nie każda kobieta może pochwalić się kształtnymi ustami. W dodatku wraz z upływem lat usta zmieniają swój kształt, wokół nich tworzą się nieestetyczne zmarszczki czy bruzdy. Nie wszystkie te defekty mogą być rozwiązane za pomocą odpowiedniego makijażu. Poza tym – czasami oczekujemy bardziej trwałych efektów od pomadki, która (w najlepszym razie) zniknie po kilkunastu godzinach pozostawiając usta bez wigoru…Na szczęście – współczesna medycyna estetyczna ma w zanadrzu kilka rozwiązań dla tego problemu.

A są to między innymi:
•    Zastosowanie zastrzyków z kwasu hialuronowego. To metoda najmniej inwazyjna i najbezpieczniejsza. Usta są ( w zależności od preferencji) lekko uwydatnione, lub powiększone za pomocą tej naturalnej substancji. Podczas zabiegu, który trwa około 15 minut i jest niemal bezbolesny, zawsze stosowane jest znieczulenie miejscowe. Efekty po zabiegu są natychmiastowe, jednak mogą wystąpić również obrzęki czy zaczerwienienia (znikające w ciągu 2 – 3 dni). Dzięki iniekcjom możliwe jest nie tylko powiększenie ust, ale również wymodelowanie ich kształtu (również korekty nierównych warg), oraz likwidacja zmarszczek wokół ust czy opadających kącików. Efekty utrzymują się od pół roku do 9 miesięcy, zaś średni koszt zabiegu to 1000 – 1500 złotych.
•    Powiększanie ust przez przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. To metoda odpowiednia dla osób o bardzo wąskich ustach. Zabieg przebiega ze znieczuleniem miejscowym. Jego wynik jest częściowo trwały – część przeszczepionej tkanki ulega bowiem wchłonięciu. Zwykle konieczne jest powtórzenie zabiegu po około pół roku, ale za to efekt wtedy utrzymuje się naprawdę długo. Z kolei po 3 zabiegach może to być nawet kilka lat. Cała procedura trwa około 40 minut, jest bezpieczna. Jeden zabieg to koszt rzędu tysiąca złotych.
•    Oprócz różnego rodzaju wypełniaczy (trwałych lub mniej trwałych jak SurgiLips czy Restylan) można zdecydować się na zabieg powiększania górnej wargi przy zastosowaniu techniki Bullhorn Lip Lift. Na czym ona polega? Wykonywane (oczywiście w znieczuleniu) jest cięcie pod nosem, oraz usunięcie paska skóry pod nosem. Dzięki temu nie tylko możliwe jest powiększenie ust, ale również korekta ich kształtu oraz skrócenie wargi górnej. Blizna zazwyczaj pozostaje niewidoczna. Koszt tego dającego trwałe efekty zabiegu to około 3000 złotych.
•    Można również wykonać przeszczep paska skóry właściwej – pozyskiwanej zwykle z blizn. Pasek skóry wprowadza się zwykle przez drobne nacięcia z kącikach ust. Efektem jest naturalne i co więcej trwałe powiększenie ust własną tkanką. Niemniej jednak metoda ta jest już bardziej inwazyjna.

Istnieje jeszcze wiele innych metod. Aby wybrać tę właściwą najlepiej jednak skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Konsultacje takie, jeżeli poprzedzają zabieg, są bezpłatne.

Makijaż permanentny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *